Žulové pracovní desky

Žulové kuchyňské desky jsou ozdobou každé moderní kuchyně.

Kamenictví Severa Pelhřimov - kamenná kuchyňská deska

Oblíbenost kamenné desky do kuchyně v posledních letech dramaticky vzrůstá. Dříve byly kuchyňské desky z kamene výsadou bohatších vrstev, dnes už si však tyto neobyčejně krásné žulové pracovní desky může dovolit téměř každý majitel domu.

Žula má v dnešní době právem své místo i v kuchyni. Žulové kuchyňské desky se staly populární pro jejich vysokou odolnost a užitnou hodnotu, trvanlivost a krásný design.

Kuchyňská deska z přírodního kamene díky své mechanické odolnosti vydrží i několik generací.

Moderní, ostře řezané tvary v kombinaci s povrchem antik, nebo rustikální design se zaoblenými boky a vysokým leskem, kvalita a krása přírodních žul, takové jsou žulové pracovní kuchyňské desky.

Zhotovíme vám kuchyňskou pracovní desku na míru, přesně dle vašich představ. Povrch žulových kuchyňských desek je standardně ve dvou variantách - Vysoký lesk a Antic. Tloušťka pracovní desky je 3 cm. Na přání je možné zhotovit desku v tloušťce 4 cm, popřípadě podlepit přední hranu a dosáhnout tak dojmu masivnější desky. Obklad zadní zdi je vyráběn v tloušťce 2 cm. Krátké dodací lhůty jsou u nás standardem.

Hlavní výhody žulových pracovních desek:

  • Kuchyňské desky ze žuly se vyznačují téměř neomezenou trvanlivostí a vysokou mechanickou odolností. V kuchyni vám deska může vydržet i desítky let v nezměněném stavu
  • Na kuchyňské žulové desky lze beze strachu pokládat rozpálené hrnce, krájet, klepat maso atd. Poškození desky jakýmkoliv běžným kuchyňským nástrojem při vaření je prakticky vyloučeno.
  • Žula je čistě přírodní kámen. Proto je textura na každé pracovní desce naprosto originální a nenapodobitelná.
  • Kuchyňské desky vyrobené ze žuly neobsahují žádné zdraví škodlivé látky (epoxidy aj.) a jsou, oproti některým jiným materiálům, naprosto zdravotně nezávadné.
  • Kuchyňská deska ze žuly bude po celou dobu oplývat stále stejným leskem a krásou.

Údržba kuchyňských žulových desek je velmi snadná. Většinu nečistot z ní jednoduše omyjete teplou vodou. A když přijdou na řadu silnější nečistoty, nemusíte se bát použít škrabku či nůž. Žulové desky jsou velice hygienické a zamezují vzniku bakterií.


Nenašli-li jste to, co jste potřebovali vědět, neváhejte nás kontaktovat pomocí emailu, telefonu, či formuláře který se nachází v sekci kontakty. Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme.

Ukázka kamenné kuchyňské pracovní desky a používaných druhů materiálů.

Další možnosti

Pro ty, kteří hledají oproti nepravidelnosti přírodních žul naopak perfektní pravidelný vzor bez fládrů, můžeme nabídnouT zhotovení pracovní desky z konglomerovaného kamene Technistone.

Technistone je kompaktní, tvrdý, neporézní, kompozitní výrobek tvořený anorganickými, leštitelnými granuláty, k sobě kompaktně spojenými, barevně laděný vhodnými pigmenty.. Technistone je vyráběn z jakostních přírodních surovin (křemenů, granitů), zrcadlových a skleněných granulátů, z malého množství barevných pigmentů a kvalitní polyesterové pryskyřice. Obsah přírodních složek tvoří více než 90 % hmoty výrobku!

Vzhledem k použitým surovinám a technologii výroby Technistone® dosahuje výborných vlastností zejména díky své pevnosti a kompaktnosti. Široká škála barevných odstínů, povrchových úprav, tloušťek a rozměrů umožňuje vždy zvolit vhodnou kombinaci slučující estetické a kvalitativní požadavky zákazníků.

V případě zájmu o tento druh materiálu nás prosím kontaktujte pro bližší informace.